top of page

mgr Małgorzata Fiuk

Jestem absolwentką psychologii oraz  certyfikowaną psychoterapeutką w nurcie Analizy Bioenergetycznej A. Lowena ( CBT  wydane przez IIBA 2017r.).


Od ponad  20 lat pracuję z dziećmi, rodzinami i dorosłymi. W pracy psychoterapeutycznej łaczę podejścia : psychoterapii ericksonowskiej oraz  Analizy Bioenergetycznej. Wykorzystuję metody pracy z ciałem ( wg BA  A. Lowena), metaforę, trans hipnotyczny  zgodnie z podejściem M. Ericksona, metody pracy ze snem,  taniec i ruch , wszystko po to, by odkrywać zasoby i możliwości, pełnię człowieka


Ukończyłam 4-letnie podyplomowe szkolenie w nurcie psychoterapii w nurcie Analizy Bioenergetycznej Aleksandra Lowena  ( szkolenie podyplomowe prowadzone wg programu akredytowanego przez IIBA w Szwajcarii) oraz ukończyłam 4-letnie szkolenie ericksonowskiej prowadzone przez Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi ( akredytowany przez PTP). Jestem Praktykiem TRE® Poziom II – prowadzę indywidualne sesje TRE i grupowe zajęcia TRE ( więcej o TRE: tre-polska.pl). Ukończyłam szkolenie w terapii tańcem i ruchem w DMT Poznań.


Moją pasją czyli miłością jest bycie w naturze ( rytmy, miejsca, sensulane doświadczanie ducha przyrody), taniec, śpiew. Bębnię, grzechoczę, podróżuję. Staram się żyć w zgodzie z prawami natury i świata istot czujących. Niezmiennie zachwycam się potencjałem w każdym z nas, siłą życia i mocą, którą posiadamy. Wielkim zaszczytem dla mnie jest towarzyszyć tym, których spotykam na drodze życia – zawodowo i prywatnie.

 

Swoją pracę  stale superwizuję. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej (www.analizabioenergetyczna.org)

73301833_1167086003492394_89137551717003
IMG_3431.JPG

Inspiracje

Dusza to imię, jakie nadajemy systemowi energetycznemu, który ożywia każdy organizm. Gdy jesteśmy nienawistni, nasze serce się zaciska, a dusza kurczy. Gdy jesteśmy łaskawi, serce się rozszerza, a dusza wzbiera [...] Nie da się być równocześnie łaskawym i pędzić do jakiegoś celu [...] Osoba łaskawa ma również poczucie, że podlega czemuś większemu i potężniejszemu niż ona sama.

Alexander Lowen „ Duchowość ciała”


Żyj tak, jakbyś miał jutro umrzeć. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.

Mahatma Ghandi


Jednym z zadziwiających skutków obniżonego poziomu energii jest wzrost aktywności, będący zwykle próbą pozyskania miłości. Większość dzieci, które przeżyły utratę miłości, uważa, iż ta utrata spowodowana była tym, że nie potrafiły na miłość zasłużyć. Wiele matek zaszczepia poczucie winy w dziecku ganiąc je za to, że jest nazbyt wymagające, nazbyt żywe, nazbyt krnąbrne, nazbyt nieszczęśliwe i jest go nazbyt dużo. Dziecko wkrótce zdaje sobie sprawę, że jeżeli ma otrzymać choć trochę miłości, musi dostosować się do wymagań matki. To przekonanie, że na miłość trzeba zasłużyć, zwykle utrzymuje się aż do wieku dorosłego, kiedy to często przejawia się dążeniem do osiągnięć i potrzebą sukcesu [...] zachowanie takie jest odpowiedzialne za endemiczne w naszej kulturze chroniczne zmęczenie.

Alexander Lowen „ Duchowość ciała”


Szczęście, którego szuka ego, łatwo od nas ucieka.

Rośniemy, gdy odchodzi.  

Szczęście duszy przychodzi i zostaje.

Rośnie z nami.

Bert Hellinger


Skoro umiesz supłać i zapętlić, umiesz też rozsupłać.

Arvick Baghramian

W mądrości jestem niczym,

w miłości wiem, że jestem wszystkim.

Pomiędzy tymi dwoma przepływa moje życie.


Sri Nisargadatta Maharaj

Kontakt
bottom of page